BÜTÇE TUTUM TASARRUF

İş Bankası Müzesi’nde Bütçe Tutum Tasarruf atölyesi bu sene de sizlerle!

Her hafta Çarşamba ve Cuma günleri, 10:00-11:30, 12:00-13:30 ve 14:00-15:30 saatleri arasında 2. ve 7. sınıf arasındaki çocuklarla yapılan atölye, Matematik Saati ekibi tarafından yürütülüyor.
Eğitmenler eşliğinde yapılan, matematikle ve oyunsu süreçlerle derlenmiş müze gezisinin ardından, çocuklar atölyeye geçerler.

2., 3. ve 4. sınıf uygulamasında: Atölyede bütçe-tutum-tasarruf konuları ile ilgili yapılacak interaktif hikaye anlatımı, çizgi film gösterimi ve yarışmalar sonrasında çocuklar kumbara boyarlar.

5., 6. ve 7. sınıf uygulamasında: Çocuklar atölyede, bir işin kurulum aşamasında gerekli olan hesap kitap işleriyle şirket kurulumu (5.sınıf), ürün satışı (6.sınıf), ürün üretimi (7.sınıf) işleriyle ilgilenmeye başlarlar. Okulda öğrendikleri temel matematik bilgilerinin yanı sıra, oran-orantı, kesir soruları, yüzde hesapları gibi konulardan müfredat programlarına uyumlu olarak hazırlanan çalışmalarda hem bilgilerini pekiştirirler hem de şirketlerine logo tasarlarlar.

Müze ve matematiği bir araya getiren bu eğlenceli atölyede görüşmek dileğiyle...

Rezervasyon için atölye adı, öğretmen adı, soyadı, cep telefonu numarası, okul adı, sınıf bilgisi, katılımcı sayısı ve atölyeye katılmak istenilen tarih ve saati yazıp, muze@isbank.com.tr adresine göndermeniz yeterlidir.


Atölyelerle ilgili detaylı bilgi için:

0212 511 18 04

 
      Türkiye İş Bankası, 1924 yılından günümüze Türkiye'de bankacılık sektörünün omurgasını oluşturmakta. İş Bankası'nın geçirdiği evrim, hem bankacılık ve finans tarihinde kilometre taşlarının, hem de iktisadi ve sosyal hayatta yaşanan dönüşümün ipuçlarını vermekte.

Devamı>>